الیزابت وارن

بعد از شکست در آیوا، نیوهمپشایر، نوادا و کارولینای جنوبی، سوال اصلی تحلیلگران سیاسی این بود که آیا  الیزابت وارن می‌تواند در هیچ ایالتی رقابت کند؟ سه‌شنبه بزرگ نشان داد که جواب این سوال به وضوح منفی است. او حتی در ایالت خودش ماساچوست نیز از بایدن شکست خورد، آن هم وقتی که بایدن نه به این ایالت رفته بود و نه پولی در آن خرج کرده بود.

الیزابت وارن

نکات مهم

  • شکست وارن در ایالت خودش چقدر بد بود؟ او نتوانست در هیچ یک از گروه‌های جمعیتی – مردان، زنان، جوانان، سالخوردگان، سفیدپوستان، سیاه‌پوستان، غنی، فقیر، میانه‌رو، لیبرال، تحصیل‌کرده و نکرده بیشترین رای را کسب کند.
  • تعدادی از فرستادگان ایالت ماساچوست به وارن می‌رسد. یکی هم در ویرجینیا نصیبش می‌شود. ممکن است چند تایی هم در جاهای دیگر بگیرد. اگر رقابت بین بایدن و سندرز تا خود کنوانسیون ادامه پیدا کند، حتی همین تعداد فرستاده نیز می‌تواند در سرنوشت نامزدی موثر باشد. این تنها نقطه روشن احتمالی سه‌شنبه بزرگ برای الیزابت وارن است.

و بعد از این؟

وارن همچنان دارد پول جمع می‌کند و قرار است به برنامه‌های انتخاباتی خود در ایالات پیش‌رو ادامه دهد. اما قطعا فشار زیادی از طرف ارودگاه سندرز به او وارد خواهد شد تا بازی را خاتمه دهد و از او حمایت کند، مثل کاری که میانه‌روها برای بایدن کردند. شاید طرفداران سندرز حالا به این فکر می‌کنند که کاشکی در ماه ژانویه که رابطه دو نامزد شکرآب شده بود کمتر به وارن بد و بیراه گفته بودند.

لینک منبع