تاثیر کرونا بر انتخاب مجدد ترامپ

مارک زندی، تحلیلگر ارشد موسسه اعتبارسنجی مودیز هشدار داد که وال استریت در حال دست کم گرفتن آثار و لطمات ویروس کرونا هم بر اقتصاد و هم بر انتخاب مجدد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ است.

انتخاب مجدد ترامپ

نتیجه تصویری برای کرونا و ترامپ

او به شبکه خبری سی ان بی سی گفت: «هم اکنون ما اعتماد چندانی به هم نداریم، منظورم این است که ترامپ و کارشناسان نمی توانند در اغلب موارد به فهم مشترک دست یابند. معتقدم خطرکرونا انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهوری را تهدید می کند.»

در واقع آثار اقتصادی کرونا می تواند منجر به یک پیامد سیاسی مهلک شود. به گزارش گروه اقتصاد بین الملل روزنامه «دنیای اقتصاد»، به گفته زندی، هم اکنون احتمال آغاز رکود اقتصادی به طور فزاینده ای در حال افزایش است. تاریخ بازار نشان می دهد که سرمایه گذاران به ریسک ویروس کرونا برای جرقه رکود آگاهی دارند.

بازار سهام این هفته بیشترین ریزش را از رکود مالی سال ۲۰۰۸ تجربه کرده است. در این مدت شاخص سهام «اس اند پی ۵۰۰» که ارزش ۵۰۰ شرکت بزرگ ایالات متحده را نشان می دهد، با افت ۱۴ درصدی مواجه شد. این به معنای پایین ترین رکود از ماه اکتبر تاکنون است.

به علاوه شاخص میانگین صنعتی داو جونز نیز بدترین کاهش نمره هفتگی خود را به ثبت رساند.به رغم ثبت رکودهای زیان طی یک هفته اخیر، زندی معتقد است که وال استریت اکنون نیز خطر کرونا را جدی نمی گیرد.

او در توضیح شرایط کنونی می گوید:«تصور عمومی در وال استریت این است که مشکل کرونا تنها مربوط به همین چند روز است و در نهایت فدرال رزرو با سیاست های پولی انبساطی موجب می شود تا به سرعت همه چیز عادی شود.

من فکر نمی کنم در چنین موقعیتی باشیم.» وی افزود: «فدرال رزرو هم اکنون فضای زیادی برای مانور ندارد و فکرنمی کنم اراده سیاسی لازم برای عبور دادن پیامدهای اقتصادی این بحران در کوتاه ترین زمان وجود داشته باشد.

3 thoughts on “تاثیر کرونا بر انتخاب مجدد ترامپ

  1. Сервис по обмену, продаже, покупке скинов TRADE NETWORK

    https://vk.com/business_dealer

    Успешно продал скины, Обмен скинов, Traders Community, Обмен скинов Дмитрий, Обмен скинов Дмитрий, Покупка скинов, Обмен скинов Дмитрий

Comments are closed.