دومین سه شنبه بزرگ

در آستانه برگزاری انتخابات درون حزبی دموکرات ها در چند ایالت بصورت همزمان، جدیدترین نظرسنجی ها از پیش بودن ۱۸ درصدی بایدن از سندرز در آستانه دومین سه شنبه بزرگ حکایت دارد.

اختلاف ۱۸ درصدی بایدن با سندرز در آستانه دومین سه شنبه بزرگ

اختلاف ۱۸ درصدی بایدن با سندرز در آستانه دومین سه شنبه بزرگ

به گزارش خبرگزاری مهر، جدیدترین نظرسنجی انجام شد در آمریکا که توسط سی ان ان انجام شده نشان می‌دهد ۵۲ درصد از رأی دهندگان دموکرات در آمریکا «جون بایدن» را به عنوان نامزد اصلی حزب دموکرات برای رقابت با «دونالد ترامپ» در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ قبول دارند.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که فقط ۳۶ درصد از رأی دهندگان حزب دموکرات از نامزدی «برنی سندرز» حمایت می‌کنند.

این در حالی است که فردا سه شنبه انتخابات درون حزبی برای انتخاب نامزد برگزیده حزب دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر، در میشیگان، واشنگتن، میسوری، می سی سی پی، آیداهو و داکوتای شمالی برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است در انتخابات درون حزبی، تا این جای کار، بایدن موفق به کسب ۴۵۰ و سندرز ۳۷۶ موکل انتخاباتی شده است.

نامزد نهایی حزب دموکرات به حمایت یک هزار و ۹۹۱ موکل (هیئت انتخاباتی) نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، نتایج نظرسنجی‌های انجام شده در حوزه‌های رأی گیری ایالت میشیگان نشان می‌دهد که «جو بایدن» در رقابتهای مقدماتی حزب دموکرات در این ایالت بر «برنی سندرز» برتری یافته است.

بدین ترتیب، موقعیت این معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا به عنوان نامزد پیشتاز حزب دموکرات تا حد زیادی تثبیت شده است.

طبق نتایج این نظرسنجی، این نامزد پیشتاز با اختلافی اندک (۵۲.۱ درصد) بر برنی سندرز برتری یافته است.

گفتنی است که برنی سندرز در رقابتهای مقدماتی حزب دموکرات در سال ۲۰۱۶ توانست بر رقیب خود، «هیلاری کلینتون» پیروز شد، اما در انتخابات سراسری ماه نوامبر با اختلافی اندک نتیجه را به «دونالد ترامپ» واگذار کرد.

پیروزی جو بایدن به ویژه در ایالت «میشیگان» حائز اهمیت است زیرا نامزد پیروز از حمایت ۱۲۵ «وکیل انتخاباتی» برخوردار خواهد بود.

شایان ذکر است که بایدن در رقابت‌های مهم موسوم به «سه‌شنبه بزرگ» که نزدیک به ده روز پیش در ۱۴ ایالت آمریکا برگزار شد، به پیروزی بزرگی دست یافت و توانست در ۱۰ ایالت سندرز را شکست دهد.